Informace

Příměstský cyklo tábor II. turnus 27. - 31. 8. 2018

Začal poslední prázdninový týden a s ním i II. turnus cyklistického příměstského tábora ....Z důvodu osobní neúčasti autora článku na táboře bude text pouze telegrafický, ale budou alespoň fotky.

Den 1

První den bývá víc seznamovací, takže proběhla návštěva areálu Policie ČR na ul. Pražská s nezbytnou prohlídkou kol. Po výkladu, svačince a změření rychlosti následoval přesun do nového centra Hasičského záchranného sboru, který je hned vedle. Oběd proběhl v restauraci Selská hospoda v Dobšicích, po kterém následovala návštěva bunkru u obce Dyje. Poslední část odpoledne strávili děti koupáním a hrami na ostrově uprostřed řeky Dyje v blízkosti stejnojmenné obce a potom už následoval přesun na místo srazu.

FOTO z 1. dne

Den 2

Druhý den se malí cyklisté vydali přes Přímětice do Plenkovic, kde si na místním hřišti pohráli, zahráli pár her, posvačili, učili se uzlování a poté se údolím přesunuli do Hlubokých Mašůvek, kde v místní restauraci následoval oběd. Po obědě se přesunuli na nedaleké koupaliště, kde následovaly soutěže a hlavně koupání. Potom už následoval přesun do Znojma a přivítání s rodiči, babičkami a dědečky na místě srazu. 

FOTO z 2. dne

Den 3

Dopoledne strávené hrami, stavěním a střelbou ze vzduchovky ve vodáckém centru Stará vodárna, kde je umístěno i naše cyklistické infocentrum s půjčovnou kol. Děti si zajezdily na koloběžkách a šlapacích kárkách na vyznačené dráze a následoval přesun na oběd do restaurace u Tří jasanů. Návštěva vinařské uličky, společné foto u velkého kládového lisu na konci Nového Šaldorfa a potom už návrat do Znojma.

FOTO z 3. dne

Den 4

A máme tu čtvrtek, z místa srazu se malí i větší cyklisté se svým doprovodem vydali směr Hnanice, kde strávili významnou část dne v Hotelu Happy Star. Mladší to vzali napřímo, skupinka starších si cestu zpestřila návštěvou Sealsfieldova kamene, odkud je krásný výhled na údolí, ve kterém se vine řeka Dyje. V Hotelu Happy Star a na přilehlém hřišti si děti zahrály spoustu her, vykoupali se v místním bazénu, navštívili vířivku, ve které si připili dětským šampusem a také zde poobědvali. Po cestě zpátky se zastavili na hřišti v Konicích, kde mimo jiné házeli granátem na dálku a po cestě také ošetřovali jedno skutečné zraněné (naštěstí nebylo od granátu, ale bylo následkem pádu z kola). Po ošetření se všichni vrátili do Znojma na místo srazu.

FOTO z 4. dne

Den 5

Poslední den návštěva betonárky u Dobšic, FCC Environment (bývalá ASA) a po obědě koupaliště v Louce se spoustou her a koupáním. 

FOTO z 5. dne


| Autor: Luděk Jelínek | Vydáno dne 27. 08. 2018 | 387 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Vyhledávání
Vyhledat text

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server