Informace

Příměstský cyklo tábor 28.8. - 1. 9. 2017

Začal poslední prázdninový týden a zároveň II. turnus příměstského cyklo tábora....Jako autor tradičních průběžných reportáží z I. turnusu jsem bohužel tento týden v práci, pokusím se tak alespoň večer doplňovat fotogalerii (pokud se ke mě dostane slíbená karta).Nebude to karta ani Kreditní, ani Debetní, nebude to ani pikový Král nebo srdcové eso, ale SD karta z foťáku Čestmíra Valy, který kromě vedení tábora a celodenního logistického zabezpečení malých cyklistů slíbil v rámci možností i fotit.

První den - pondělí

Počasí malým výletníkům přálo. Z místa srazu se účastníci přesunuli do areálu Policie ČR, kde byla provedena kontrola kol a základní poučení o pravidlech silničního provozu a povinné výbavě jízdního kola. Následoval přesun do Info centra U obří hlavy, kde Cyklo Klub Kučera provozuje půjčovnu kol a informační centrum, týkající se cyklistiky a cykloturistiky na Znojemsku. V areálu si děti zajezdili na šlapacích kárkách a potom se podél řeky Dyje přesunuli do Dobšic, kde si rozděleni na dvě skupinky vyzkoušeli jedni jízdu na kanoích a na raftu, zatímco druzí se zabavili stavebnicí ze dřeva. Dokázali, že se čapí hnízdo dá postavit i bez dotace...... ale u stavby i na vodě všem vyhládlo a následoval tak oběd v restauraci Selský dvůr. Po obědě ještě proběhla návštěva koňské farmy a přesun na místo srazu. První den tak účastníci nakonec najeli 18 km. Fotografie jsou zatím jen z části dne, protože žádné zařízení dnes nefotí bez zdroje energie a ta došla. Ve fotogalerii tak najdete několik fotografií pořízených mobilem, zítra to snad bude s fotodokumentací lepší.

Druhý den - úterý

Text pouze telegraficky - pokud není člověk osobně přítomen, zajímavosti a zážitky dne se píší opravdu špatně. Takže opět krásný den, cesta podél řeky Dyje, vyzkoušení zařízení na zlepšování fyzické kondice u Louckého kláštera, přesun do Popic - před rodným domem Charlese Sealsfielda svačinka, přejezd do Hnanic na hřiště, oběd v restauraci Kuželna a přesun přes Šatov kolem potoka Daníž vinařskou uličkou do Chvalovic a po chvíli se již malí cyklisté ocitli na koupališti ve Vrbovci. Odtud část pokračovala zpět do Znojma Vinobusem.

Třetí  den - středa

Hlavním lákadlem dne byla návštěva koupaliště v Hlubokých Mašůvkách, kde byla kromě koupání připravena řada soutěží včetně střelby ze vzduchovky, hod granátem, uzlování ....fotky doplněny

Čtvrtý den - čtvrtek

Další prosluněný den a v plánu další koupaliště, tentokrát v provedení BIO v Banticích, kam cyklisté dorazili přes les na Purkrábce a Těšetice, kde také poobědvali. Celý den byl také plný defektů (dle jednoho z nejmenovaných vedoucích byl den plný píchání, proložený nahazováním spadených řetězů), ale vše nakonec dobře dopadlo.

Pátý den - čtvrtek

Poslední den tábora se trošku pokazilo počasí, ale program byl i tak bohatý. Po zopakování základů zdravovědy v parku na místě srazu navštívily děti výstavu modelové železnice, poté se přesunuli do Autodružstva na Vídeňské, kde mohli shlédnout nejen prostředí, ve kterém se prodávají nová auta, ale nahlédnout i do zákulisí servisu, kde se spravují ta nabouraná. Po obědě následoval přesun na Plovárnu Louka, kde bylo při vstupu "0" návštěvníků, teplota vzduchu 20 a vody 25 stupňů však stačila k tomu, aby si děti užili jak vodu, tak fotbálek pro zahřátí. V areálu plovárny došlo vzhledem k počasí i k oficiálnímu ukončení tábora včetně vyhodnocení soutěží, předání medailí a účastnických listů. Oficiálně tak skončil nejen tábor, ale i poslední prázdninový týden. Takže pro ty, co se jim program líbil, za rok znovu.

FOTO

 


| Autor: Luděk Jelínek | Vydáno dne 28. 08. 2017 | 434 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Vyhledávání
Vyhledat text

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server