Příměstský cyklo tábor II. turnus 27. - 31. 8. 2018

Autor: Luděk Jelínek <jelinekludek(at)gmail.com>, Téma: Informace, Vydáno dne: 27. 08. 2018

Začal poslední prázdninový týden a s ním i II. turnus cyklistického příměstského tábora ....Z důvodu osobní neúčasti autora článku na táboře bude text pouze telegrafický, ale budou alespoň fotky.

Den 1

První den bývá víc seznamovací, takže proběhla návštěva areálu Policie ČR na ul. Pražská s nezbytnou prohlídkou kol. Po výkladu, svačince a změření rychlosti následoval přesun do nového centra Hasičského záchranného sboru, který je hned vedle. Oběd proběhl v restauraci Selská hospoda v Dobšicích, po kterém následovala návštěva bunkru u obce Dyje. Poslední část odpoledne strávili děti koupáním a hrami na ostrově uprostřed řeky Dyje v blízkosti stejnojmenné obce a potom už následoval přesun na místo srazu.

FOTO z 1. dne

Den 2

Druhý den se malí cyklisté vydali přes Přímětice do Plenkovic, kde si na místním hřišti pohráli, zahráli pár her, posvačili, učili se uzlování a poté se údolím přesunuli do Hlubokých Mašůvek, kde v místní restauraci následoval oběd. Po obědě se přesunuli na nedaleké koupaliště, kde následovaly soutěže a hlavně koupání. Potom už následoval přesun do Znojma a přivítání s rodiči, babičkami a dědečky na místě srazu. 

FOTO z 2. dne

Den 3

Dopoledne strávené hrami, stavěním a střelbou ze vzduchovky ve vodáckém centru Stará vodárna, kde je umístěno i naše cyklistické infocentrum s půjčovnou kol. Děti si zajezdily na koloběžkách a šlapacích kárkách na vyznačené dráze a následoval přesun na oběd do restaurace u Tří jasanů. Návštěva vinařské uličky, společné foto u velkého kládového lisu na konci Nového Šaldorfa a potom už návrat do Znojma.

FOTO z 3. dne

Den 4

A máme tu čtvrtek, z místa srazu se malí i větší cyklisté se svým doprovodem vydali směr Hnanice, kde strávili významnou část dne v Hotelu Happy Star. Mladší to vzali napřímo, skupinka starších si cestu zpestřila návštěvou Sealsfieldova kamene, odkud je krásný výhled na údolí, ve kterém se vine řeka Dyje. V Hotelu Happy Star a na přilehlém hřišti si děti zahrály spoustu her, vykoupali se v místním bazénu, navštívili vířivku, ve které si připili dětským šampusem a také zde poobědvali. Po cestě zpátky se zastavili na hřišti v Konicích, kde mimo jiné házeli granátem na dálku a po cestě také ošetřovali jedno skutečné zraněné (naštěstí nebylo od granátu, ale bylo následkem pádu z kola). Po ošetření se všichni vrátili do Znojma na místo srazu.

FOTO z 4. dne

Den 5

Poslední den návštěva betonárky u Dobšic, FCC Environment (bývalá ASA) a po obědě koupaliště v Louce se spoustou her a koupáním. 

FOTO z 5. dne